SILMO’NUN YENİ BAŞKANI AMÉLIE MOREL

SILMO’NUN YENİ BAŞKANI AMÉLIE MOREL

Silmo Paris Exhibition’ın kurucusu olan Silmo Derneği Yönetim Kurulu, Amélie Morel’i oybirliğiyle yeni Silmo Paris başkanı olarak seçti. 130 yılı aşkın bir süredir Fransız gözlük endüstrisindeki ustalığın vücut bulmuş hali olan Morel şirketinin İletişim Müdürü Amélie Morel, bu yıl 50.yılını kutlayacak olan Silmo Paris’in başkanlığını devralacak. Kardeşleri Jérôme ve Francis ile birlikte aile şirketinin 4. Nesil yönetimindeki Amélie Morel, Philippe Lafont’un Mart ayındaki ani ölümü sonrası, Silmo Fuarı’nı ve endüstriyi geliştirme çalışmalarını sürdürmek için Yönetim Kurulu’ndan güvenoyu aldı. 50 yıldır Silmo Paris, tüm optik ve gözlük uzmanları için ana ticari fuar olarak bir niş oluşturuyor. Ardı ardına gelen başarılı başkanlarının gücüyle Silmo, işkolunu desteklemek üzere araçlar ve tanıtım platformları geliştirdi: Silmo d’Or ödülleri, Silmo Academy, Trends Forum… vb. Silmo Paris, dinamik ve yenilikçi DNA’sına sadık kalarak, mesleki ihtiyaçlara yanıt veren yapısıyla ve aynı ivmeyle çalışmaya devam edecek. Amélie Morel, Fransız gözlük endüstrisinin yeni elçisi olarak, iletişim sistemleri hakkındaki geniş tecrübesiyle,  Fransız ve uluslararası gözlük endüstrisine yeni bir yaklaşım sunacak. Kendini adamış, birbirine bağlı ekibiyle Silmo Paris daha önceden başlatılmış tüm projeleri tamamlamak için çok çalışacak, özeliklede üç başlık altında.

-    Dünyanın önde gelen optik ve gözlük fuarının 50. yıl kutlaması

-    Fuarın piyasa gelişmelerini yakından takip edebilmesini garantilemek için yapıcı yenilikler sunma

-    Katılımcıların ve ziyaretçilerin beklentilerini, ticaret, sosyalleşme, yaratıcılık, eğitim ve yenilik açısından daha etkili bir şekilde karşılama

Amélie Morel kurul toplantısı kapanışında yaptığı açıklamada, “Bu adaylık, Morel ailesi ve özellikle de benim için çok büyük bir onur. Philippe’in olağanüstü bağlılık ve profesyonellikle yerine getirdiği zorlu bir görevi üstleniyorum. Tüm Yönetim Kurulu üyelerinin vermiş olduğu güven ve destek, Guy Charlot’un başlattığı bu yolda devam etmemi ve Silmo Paris’in önde gelen uluslararası optik ve gözlük fuarları arasındaki güçlü konumunun korunmamı sağlayacak” dedi.