Anasayfa > Ziyaretçi > Fuar Hakkında > Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde ülkemiz ve sektörümüz adına gerçekleşen birçok gelişme, yabancı sermaye akışına bağlı olarak büyüyen iş hacmi ve optik sektörü için yapılan düzenleme ve yönetmelikler, Türkiye’de hızla büyümekte olan optik sektörü için sürekli olacak bir ihtisas fuarı ihtiyacını da doğurmuştur. Sektöre uzun yıllar her konuda hizmet veren bir ajans ve 4 your eyes Optik Magazin dergisi’nin sahipleri olan 24 Saat Reklam Ajansı ve 24 Saat Fuarcılık, sektörün bu önemli ihtiyacını gidermekle alakalı, 2013 yılında 4 your eyes Optik Magazin dergisi ana sponsorluğunda İstanbul Optik Fuarı-İSOF’u, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirdi.

2013 yılında gerçekleşen bu fuar, başarısıyla, hem Türkiye’de hem de Orta Doğu’da sektör adına bir boşluğu tamamladı. Bu durum tabii ki sektörle ilgili birçok yatırımcının da ilgisini çekti. Ajans çalışmaları ve “4 Your Eyes Optik Magazin Dergisi” vesilesiyle uzun yıllardır ortak çalışmalar yapan Silmo Paris ile yapılan ortaklık da işte bu şekilde başladı ve 2014 yılında Silmo Paris, 24 Saat Fuarcılık ve 4 your eyes ekibi olarak ticaret ve turizmin kalbi, Avrupa ve Asya arasında köprü oluşturan İstanbul’da, bölgenin en önemli fuarını yapmak için yola çıkıldı.

Uluslararası Silmo İstanbul Optik Fuarı’nın en önemli hedefi Türkiye, Yakın-Ortadoğu, Orta Asya, Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler, Balkanlar, Rusya, Arap ülkeleri ve Kuzey Afrika ülkeleri optik sektöründeki hem katılımcılar hem de ziyaretçiler için teknolojik gelişmeleri, yenilikleri, değişimleri ve markaların tasarımlarını yakından tanıtabilecekleri ortak bir platform oluşturmaktır.

Silmo İstanbul Optik Fuarı birçok açıdan gelişiyor ve uluslararası boyutta da büyük başarılara ulaşmakta. Silmo İstanbul dahilinde, kapsama alanı içerisindeki tüm bölgelerde vazgeçilmez bir buluşma noktası halini almakla ilgili birçok çalışma yapılıyor. Bunun için İstanbul, Paris ve Silmo Paris’e bağlı dünyanın bir çok ülkesinde bulunan PromoSalon’larla (Tanıtım Ajansları) birlikte koordineli bir çalışma yürütülüyor. Önümüzdeki yıllarda bütün bu çalışmalar ve sırası ile Silmo Academy İstanbul ve SilmoD’or İstanbul gibi Silmo’nun ruhunu yansıtan oluşumların da Uluslararası Silmo İstanbul’da da yer alması ile Uluslararası Silmo İstanbul Optik Fuarı giderek daha da güçlenecektir.

Silmo İstanbul Optik Fuarı, yabancı bölge ve ülkelerdeki ziyaretçi sayısının artması ile katılımcıların, yerli yatırımcıların ve markaların uluslararası platformda tanıtımına ve Türkiye’nin ticaret hacminin büyümesine de yardımcı olarak misyonuna uygun bir başarı elde etmiştir ve bunu daha da büyüterek devam edecektir.

Uluslararası Silmo İstanbul Optik Fuarı, başlangıcından (2013) bu güne (2017) kadar gerçekleştirilen beş fuarda toplam ziyaretçi (yurtiçi ve yurtdışı) sayısını %39.1 artırarak 9366’ya, toplam katılımcı sayısını (yurtiçi ve yurtdışı) %22.9 artırarak 118’e ve toplam stant alanını %50.3 artırarak 8655 m2’ye ulaştırarak, yükselen başarılı grafiklerini devam ettirmiştir. Uluslararası Silmo İstanbul Optik Fuarı’nın yabancı ziyaretçi sayısı, başlangıcından 2018 yılına kadar %654 oranında artarak 1396 kişiye, yurtiçi ziyaretçi sayısı ise %21 artarak 7970 kişiye ulaşmıştır.

2016 ve 2017 yıllarında fuar alanını, katılımcıların yoğun talebi üzerine 1.500 m2’lik ek hizmet alanı ile daha da büyüten Silmo İstanbul, 600’ü aşkın yerli ve dünya markalarını ziyaretçileri ile buluşturmuştur. Uluslararası Silmo İstanbul Optik Fuarı, 13-16 Aralık 2018 tarihleri arasında, İFM İstanbul Fuar Merkezi 9, 10 ve 11. salonlarda ziyaretçilerini karşılayacaktır.

Silmo İstanbul 2018 randevunuzu unutmayın.

 • Fuar Adı : Uluslarası Silmoİstanbul Optik Fuarı
 • Fuar Açılımı : Optik ve Oftalmolojik Ürünler Fuarı
 • Fuar Alanı : İstanbul Fuar Merkezi / Yeşilköy
 • Şehir : İstanbul
 • Ülke : Türkiye
 • Tarih : 13-16 Aralık 2018
 • Fuar Frekansı : Yılda bir kez
 • Ziyaret Saatleri : 10.00–19.00
 • Organizatör : 24 Saat Fuarcılık A.Ş
 • Tel : 0 212 660 24 66
 • Faks : 0 212 574 24 12
 • E- mail : info@silmoistanbul.com
 • Web : www.silmoistanbul.com
 • Ortak Organizatör : Silmo İnternational / Comexposium
 • Tel : +33 (0)1 76 77 14 11
 • Fuar Konusu : Gözlük çerçeveleri, güneş gözlükleri, spor gözlükleri, koruyucu gözlükler, gözlük kılıfları, saatler, optik camlar, kontak lensler, kontak lens aksesuarları ve bakım ekipmanları, güneş gözlüğü camları, optimetrik, oftalmolojik cihazlar ve aksesuarları, optimetrik, oftalmolojik ölçüm tanı ve tedavi cihazları, optik atölye ve laboratuvar için aletler, gözlük yedek parçaları, optik endüstri makineleri.
 • Ziyaretçi Profili : Optisyenler, cam imalatçıları, çerçeve imalatçıları, yedek parça ihracatçıları ve satıcıları, makina ithalatçıları ve satıcıları, perakende mağazalar ve mağaza zincirleri, malzeme firmaları, distribütörlük almak isteyen firmalar, designerlar, sektör kurumları, göz doktorları, göz ve gözlük kurum ve kuruluşları, gözlük aksesuar üreticileri.