Silmoİstanbul 2015

Silmoİstanbul 2015

Silmoİstanbul 2015, daha yeni ve daha genişleyen kapsamları ile ASYA ve AVRUPA’yı İSTANBUL’da birleştirmeye hazırlanıyor.

Silmoİstanbul 2015, 10-13 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy 9 ve 10.salonlarda yurtiçi ve yurtdışı ziyaretçilerini ağırlayacak.

Yerli ve yabancı 500’ün üzerindeki gözlük markasının 2015/2016 koleksiyonları, gözlük kılıfları, optik camlar, kontakt lensler, kontakt lens aksesuarları ve bakım ekipmanları, güneş gözlüğü camları, optimetrik, oftalmolojik cihazlar ve aksesuarları, oftalmolojik ölçüm tanı ve tedavi cihazları, optik atölye ve laboratuvar için aletler, gözlük parçaları, optik endüstri makinaları ve sektöre ait tüm yeni teknolojik gelişmelerin ziyaretçilere sunulacağı Silmoİstanbul Optik Fuarı, 2015 yılında 10-13 Aralık (Perşembe-Pazar) tarihleri arasında İFM İstanbul Fuar Merkezi 9 ve 10.salonlarda gerçekleştirilecek. Bu yıl tasarım markalarının yeni bir konsept ile fuar alanında bir araya getirilecek olması hem tasarım markaları için hem de gelen ziyaretçiler açısından avantaj sağlayacaktır. Silmoİstanbul 2014, 2400 optisyenlik müessesi ve 310’u yabancı ziyaretçi olmak üzere, toplam 10.524 ziyaretçiyi 95 katılımcı firma ile ağırlayarak başarılı bir seneyi geride bırakmıştır. Silmoİstanbul 2015’in de yurtdışı katılımcısı ve yabancı ziyaretçi sayısının, önceki yıllarda gerçekleştirilen fuarlara oranla, tüm dünyada sayıları 65’i bulan ve Silmo Paris’e bağlı olan tanıtım ofisleri Promosalons’ların da çalışmaları ile oldukça yüksek katılım oranı ile gerçekleşmesi planlanıyor. Silmo Paris ile yapılan ortaklığın Türk Optik sektörü için oldukça önemli gelişmelere ışık tutması ve ticaret hacminin büyümesi de başlıca hedefler arasında yer almaktadır. Fuar süresince firmaların gerçekleştireceği eğitim ve paneller ile fuarın aynı zamanda eğitici misyonunun da bu yıl ön plana çıkması hedeflenmekte uzun vadede sektördeki bu gelişmelerin ticari anlamda da katkı sağlaması beklenmektedir.

Silmoİstanbul 2015 Optik ve Oftalmolojik Ürünler Fuarı özellikle Balkanlar, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Orta Doğu ülkelerinin yoğun ilgisi ile bölgesinin çekim ve buluşma noktası haline gelecektir.